Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı kişiye özel uygulanan gülüş tasarımı için gerekli dijital adımları açıklar. Gülüş tasarımı yapılan kişiler daha anlamlı ve daha estetik gülüşlere sahip olurlar. Estetik olarak güzel bir gülüşe sahip olmak sosyal çevrede kişilerin daha rahat olmasını sağlar.

 

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş tasarımı nedir sorusu gülüş tasarımı konusunda fikir sahibi olmak isteyenler için doğru yanıtlanmalıdır. Dijital gülüş tasarımı günümüzde en çok uygulanan estetik ağız ve diş sağlığı uygulamalarından birisidir. Dişlerin düzgün olmayan yapısı konuşurken ya da gülerken gizleme isteği uyandırır ve toplum içinde zor zamanlar yaşanmasına sebep olabilir. Estetik gülüş tasarımı ile ideal gülüş için gereken yol haritası çıkarılır ve hasta ile aşamalar paylaşılır.

 

Bu uygulamada her hastanın gülüş portresinden ideal olan tanımlanır ve gülüş ideale yakın olarak estetik düzenlemeler içerir. Hastanın birden fazla açıdan fotoğrafının çekilmesiyle yapılan modellemede tahminler gerçeğe yaklaştırılır. Dijital gülüş tasarımı, birçok tasarım için başlangıç noktası sayılan altın oran kurallarına göre tasarlanır. Diş hekimleri hastanın referans fotoğrafları ile ideal bir gülüş tasarımı yakalamak için gereken uygulamaları hasta ile paylaşır. Bu uygulama dijital programlar aracılığı ile geliştirilir ve kişiye özel gülüş tasarımı yapılır.

 

Dijital Gülüş Tasarımı Yöntemleri Nelerdir?

Dijital gülüş tasarımı yöntemleri hastanın ihtiyacına göre belirlenir ve uygulanır. Estetik gülüş için hazırlanan planda yapılacak olan uygulamalar hastanın diş, çene ve diş eti yapısına göre değişkenlik gösterir. Kişiye özel gülüş tasarımı, diş eti onarımları, diş onarımları, estetik dolgu operasyonları, diş telleri gibi birçok uygulama içerebilir. Hasta için uygun olan yöntemler belirlendikten sonra gülüş tasarımı gerçekleştirilir.

 

Dijital Gülüş Tasarımı Avantajları Nelerdir?

Dijital gülüş tasarımı avantajları gülerken ve konuşurken dişlerinden ve ağız yapısından memnun olmayan kişiler için büyük öneme sahiptir. Doğuştan gelen ve değişmeyeceğini düşündüğümüz çoğu şey günümüzde teknolojisinin ve tıbbın geldiği nokta itibarıyla değişebiliyor. Gülüş tasarımı ile herkes hayalinde gülüşe sahip olabilir ve sosyal çevresinde daha öz güvenli olabilir. Dijital gülüş tasarımı her yaş için uygun prosedürler içeren tamamen güvenli uygulamalardan oluşur.