Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı kişiye özel olarak uygulanan diş estetiği uygulamalarıdır. Gülüş tasarımı her kişi için farklı estetik kaygısıyla yeniden oluşturulur. Kişiye özel gülüş tasarımı yapabilmek için diş hekimleri dijital programlardan yardım alarak en iyi tasarım sonucunu bulmaya çalışır.

 

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı nedir sorusunun cevabı insanların gülüşünü daha güzel yapan tüm estetik operasyonlar olarak açıklanabilir. Bu uygulamalar çene, diş etleri ve dişlerin estetik operasyonlarını içerir. Gülüş tasarımı için öncelikle hastanın beklentileri önemlidir. Diş estetiği / gülüş tasarımı dış görünüşü düzeltmek ve daha iyi bir gülüşe, ifade biçimine sahip olmanın yanı sıra devam eden diş sorunlarını ortadan kaldırmak için de bir fırsattır.

 

Gülüş Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Gülüş tasarımı için muayene esnasında hastanın çene yapısı, çene kemiği incelenir. Diş eti estetiği için gerekli uygulamalar planlanır, hastanın ağız yapısına ve diş etlerine uygun bir şekilde diş modeli çalışmasının estetik planlaması yapılır. Tüm bu adımlar hastayı bilgilendirilerek yapılır ve her adımda hastanın dişi hakkında bilgi sahibi olması sağlanır. Diş renginin de hasta ile birlikte seçilmesinin ardından dijital programlar aracılığı ile gerekli estetik oranlar sağlanır.

 

Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nelerdir?

Gülüş tasarımı uygulamaları hastanın isteğine göre değişiklik gösterir. Fakat öncelikle ağız içinde devam eden başka bir diş / diş eti hastalıkları varsa onlar tedavi edilmelidir. Estetik operasyondan önce dişin ve diş etinin sağlığına kavuşması olası komplikasyonları önlemek adına ve estetik operasyonlarının uygun bir şekilde uygulanabilmesi adına çok önemlidir.

 

Gülüş tasarımında neler yapılır sorusu estetik bir gülüşe sahip olmak için önemlidir. Estetik bir gülüşe sahip olmak için yapılan gülüş tasarımında hastanın istekleri doğrultusunda hemen her şey yapılabilmektedir. Gülüş tasarımı sayesinde yepyeni dişlere ve yepyeni bir gülüşe sahip olmak mümkündür.

 

Gülüş tasarımı aşamalarına mevcut ağız sorunları giderildikten sonra başlanır. Gingivektomi uygulaması ile diş eti estetiği, eksik dişlerin tamamlanması, estetik dolgu işlemleri, beyazlatma işlemleri gülüş tasarımı uygulamalarındandır. Gülüş tasarımı avantajları sayesinde güzel bir gülüşe sahip olmanın yanı sıra eğer dişler iyi bakılırsa uzun yıllar boyunca estetik gülüşünüzü korumanız mümkündür.