Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Lamina Yaprak Porselen

Lamina Yaprak Porselen

Lamina yaprak porselen işleminde ağız yapısına ve diş eti yapısına uygun olarak diş şekli ve diş rengi değişiklikleri yapılır. Bu işlemler dişlerinizin çok daha güzel gözükmesinin yanı sıra uzun yıllar boyunca sağlıkla kullanabileceğiniz yeni bir gülüşe sahip olmanızı sağlar. Çok ince porselen maddeden oluşan yaprak şeklindeki laminalar dişin ön yüzeyine yapıştırılarak uygulanır.

 

Lamina yaprak porselen nedir sorusu diş kaplama yöntemleri arasında seçim yapmak isteyenler arasında merak konusu olmuş durumdadır. Lamina yaprak porselen uygulamaları günümüzde en çok tercih edilen ön diş estetik kaplama uygulamalarından birisidir.

 

Yaprak Porselen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lamina yaprak porselen yapılışı genellikle iki diş seansında tamamlanır. İlk seans için hastanın dişlerinde ölçü alınır ve porselen laminaların yerleştirileceği ön diş yüzeyi için uygun bir diş formu seçilir. İkinci seansta dişinize ve diş etinize uygun olarak hazırlanmış porselen laminalar özel yapıştırıcılar ile ön dişe yapıştırılır. Lamina porselen uygulaması uzman dişçiler tarafından yapılması gerekir. Yaprak porselen uygulamaları çok pratiktir ve hiçbir ağrı olmadan işlem gerçekleştirilebilir.

 

Yaprak Porselen Avantajları Nelerdir?

Lamina yaprak porselen yararları ve avantajları şu şekildedir:

 

  • Lamina yaprak porselen ön diş uygulaması için öz dişin küçültülmesine gerek yoktur. Öz dişin yüzeyi çok az bir aşınmaya uğrar.
  • Dişlerin tamamının doğal gözükmesini sağlayan bir uygulamadır. Saydam bir maddeden oluşan lamina yaprak porselenler ışığı geçirirler ve doğal bir görüntü sunarlar.
  • Lamina yaprak porselen uygulaması hiçbir şekilde metal içeriğe sahip olmadığı için ışık yansımasında ya da olası diş eti çekilmesi durumlarında gri bir şekilde parlamaz. Porselen olduğu için her zaman beyaz gözükür.
  • Çay, sigara, kahve tüketenler için bir sorun yaratmaz çünkü lamina yaprak porselen uygulaması dış etkenlerden etkilenen bir uygulama değildir.

 

Yaprak Porselen Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yaprak porselen uygulaması yaptıranlar dişlerini çok rahat kullanırlar. Lamina yaprak porselen uygulanmış dişler doğal dişlere sahip olunduğunu hissettirir. Ancak yine de sert cisimleri ve gıdaları ısırma, diş gıcırdatma, diş ile paket açma, kapak çevirme gibi dişe hasar verebilecek eylemlerden uzak durmak gerekir.