Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Lazer Diş Beyazlatma

Lazer Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma yöntemleri günümüzde en çok tercih edilen diş beyazlatma yöntemlerinden birisidir. Lazer diş beyazlatma seansları ağrısız ve tek seansta gerçekleşebilen seanslardır. Dişlerin doğru bakımı yapılırsa yaklaşık olarak 3 sene boyunca dişler beyaz kalır.

 

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma nedir sorusu dişlerini ağrısız ve kolay bir şekilde beyazlatmak isteyenler için merak konusu olmuş durumdadır. Lazer diş beyazlatma ile dişlerdeki lekeler, kalıntılar ve sarılıklar giderilerek beyaz bir renk elde edilir. Lazer diş beyazlatma ile diş aralarındaki sarılıklar da beyazlatılabilir.

 

Diş beyazlatma işlemini uygulamak isteyen hastalar öncelikle uzak durulması gereken dış etkenleri hayatından çıkarmalıdır. Diş bakımı ve diş temizliği uygulama sonrasında ağız bakımına önem verilmezse uzun süreler etkili bir şekilde kalamaz. Diş temizliği ve diş beyazlatma işlemlerinin hemen hepsinde dış etkenlerden uzak durmak dişlerin daha uzun süre beyaz kalmasını sağlar. Bu dış etkenler ise dişlerde lekeler oluşturan ve dişin rengini değiştiren çay, kahve gibi gün içinde çok fazla tüketilebilen içeceklerdir.

 

Lazer diş beyazlatma yöntemleri genellikle dış etkenlere bağlı olarak dişlerde meydana gelen renk değişimleri için uygulanır. Ancak doğuştan dişleri sarı renk olanlar için de beyazlatma işlemi olarak uygulanabilmektedir. Ayrıca bazı hastalıklardan dolayı dişleri sararan hastalar için de lazer diş beyazlatma uygulaması yapılmaktadır.

 

Lazer Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Lazer diş beyazlatma yöntemleri için öncelikle diş hekiminiz bu uygulamayı yapmak için uygun olup olmadığınızı belirleyecektir. 18 yaş altı hastalar için ve gebeler için lazer diş beyazlatma uygulaması önerilmemektedir. Diş eti çekilmesi ilerlemiş olan hastalar da lazer diş beyazlatma yöntemleri için uygun değildir. 30 saniyelik ışınlar ile gerçekleşen lazer diş beyazlatma seansının toplam süresi uygulama alanının büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Lazer diş beyazlatma uygulamasından sonra hastalar 24 saat boyunda çay, kahve, sigara gibi alışkanlıklardan uzak durmalıdır.

 

Lazer Diş Beyazlatma Avantajları Nelerdir?

Lazer diş beyazlatma avantajları dişlerin daha bakımlı ve daha parlak olmasını sağlar. Lazer diş beyazlatma yöntemi üç yıl kadar kalıcıdır ve diş bakımı aksatılmadığında eski sararmalar / renk değişimleri koruyucu maddeler sayesinde geri dönmez.